Дома Останати Кошарка НБА Дејвис по фантастичната тројка: Кобиии! 🎥

Дејвис по фантастичната тројка: Кобиии! 🎥

Сите оние кои како деца играле фудбал, кошарка, ракомет…После постигнат важен гол или поен обично го извикуваа името на својот идол, такво нешто во последниот меч помеѓу Лејкерси и Денвер направи Ентони Дејвис.

Во вториот меч во финалето на Западот Лејкерси го победи Денвер со 105:103, а тројката за победа ја постигна Ентони Дејвис.

Откако топката влезе во мрежата Дејвис згрми: Кобиии!

Оваа прослава на Дејвис најдобро покажува дека легендарниот Американец никогаш нема да биде заборавен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Се појави фотографија од изгледот на шампионскиот прстен на Лејкерси

Со освојувањето на титулата во НБА лигата Лејкерси се изедначија со Бостон Селтикс. Двете …