Дома Топ вести Децата на Модриќ го прекинаа интервјуто: Тато мора да си одиме 🎥

Децата на Модриќ го прекинаа интервјуто: Тато мора да си одиме 🎥

Лука Модриќ синоќа ја освои 5-та титула во Лигата на шампиони и стана еден од најтрофејните фудбалери во историјата.

Ветеранот веќе стекна легендарен статус во Реал Мадрид и го зацврсти статусот на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

По натпреварот тој разговараше со медиумите од Хрватска, но во еден момент се појавија неговите деца кои го прекинаа интервјуто.

„Тато, тато, тато, мораме да одиме“ се слушна гласот на неговата ќерка и ги насмеа сите пресутни, па и самиот Модриќ, кој одговори: „Еве одиме“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Готово: Газдите на Сити го купија и Палермо!

Meдиумите во Италија попладнево пренесуваат дека работата е завршена и газдите на Манчесте…