Дома Фудбал Дефанзивец на Кадис: Го прашав Бензема каков парфем користи

Дефанзивец на Кадис: Го прашав Бензема каков парфем користи

Дефанзивецот на Кадис, Рафаел Хименес откри интересна случка која се случила на мечот со Реал Мадрид.

Хименес имаше многу дуели со Карим Бензема, а при еден дуел му поставил неочекувано прашање, па Французинот останал без зборови.

„Го прашав Бензема, „Човеку што парфем користиш?“ Не знаете колку убаво мирисаше. Што ми кажа? Ништо, само ме погледна како да сум глупав“, изјави Хименес, а потоа откри дека добро ја прославил победата.

„Утрото во неделата, му се јавив на мојот братучед и му реков, „Донеси ја гитарата, отворам виски“. Испивме цело шише“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лукаку: Кога прв пат го видов Лаутаро му кажав – за две години ќе освоиме трофеј!

Денес се игра дербито во Серија А помеѓу Јувентус и Интер, овој натпревар е од огромна важ…