Дома Трансфер зона Дефанзивецот на Монако го одбил Манчестер Јунајтед

Дефанзивецот на Монако го одбил Манчестер Јунајтед

Дефанзивецот на Монако, Беноа Бениашил откри дека ја одбил понудата на Манчестер Јунајтед минатото лето.

Младиот Французин смета дека донел правилна одлука и не жали што не се преселил на „Олд Трафорд“.

„Донесов исправна одлука да останам во Монако. Една од причините е што последните сезони играме добро. Овде добивам големо искуство да играм во тим кој се бори за врвот. Оваа сезона покажа дека донесов правилна одлика. Воопшто не жалам што го одбив Манчестер Јунајтед“, изјави дефанзивецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Алаба не е задоволен од понудата на Реал, преговара со други клубови

Играчот на Баерн Минхен, Давид Алаба се уште не одлучил во кој клуб ќе ја продолжи кариера…