Дома Трансфер зона Дефанзивецот на Баерн Минхен се сели во Бразил

Дефанзивецот на Баерн Минхен се сели во Бразил

0

Баерн Минхен на крајот на сезоната ќе прави реконструкција на тимот и ќе им ја отвори вратата на неколку ветерани.

Последната сезона на „Алијанц Арена“ ја игра и десниот бек Рафиња, кој после осум сезони ќе го напушти Баерн Минхен.

Сега е познато и каде ќе ја продолжи кариерата. Медиумите откриваат дека ќе се врати во Бразил, каде договорил двегодишна соработка со Фламенго.

Рафиња е во Европа од 2005 година, а во Баерн пристигна во 2011 година, има одирано повеќе од 260 натпревари за Баерн, постигна шест голови и запиша 29 асистенции.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Клоп ја „краде“ германската ѕвезда пред носот на Јувентус

Јулијан Брант е еден од најдобрите фудбалер во Бундес лигата и голема желба на европските …