Дома Останати Десет дена до враќање во рингот: Мајк Тајсон изгледа фантастично!

Десет дена до враќање во рингот: Мајк Тајсон изгледа фантастично!

Љубителите на боксот со нетрпение го чекаат 28. ноември кога на програмата е дуелот помеѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс.

Легендарниот Тајсон во рингот се враќа прв пат после 15 години. Иако има 54 години Тајсон изгледа неверојатно и подготвен за натпревар.

Тој повеќе од пола година напорно тренира и неодамна порача дека се чувствува подобро од било кога.

Мечот против Џонс е на програмата на 28. ноември, а фотографиите на Инстаграм покажаа дека Тајсон изгледа како терминатор.

Познато е дека Тајсон и Џонс ќе имаат егзибициски натпревар кој ќе има осум рунди, но и двајцата за тоа се спремаат како да е натпревар за појас на светски првак. Едно е сигурно, не очекува вистински спектакл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Георгина: Роналдо дома не смее да менува сијалици и да се меша во кујната

Кристиано Роналдо веќе долго време е заедно со Георгина Родригез, а двајцата имаат и едно …