Дома Фудбал Италија „Дерби на Хајлендер“ – Пандев против Кваљарела: Специјална најава на „Тутоспорт“ за „вечното дерби“

„Дерби на Хајлендер“ – Пандев против Кваљарела: Специјална најава на „Тутоспорт“ за „вечното дерби“

Утревечер со „вечното дерби“ помеѓу Џенова и Сампдорија ќе биде отворено 17. коло во Серија А, а пред пресметката на градските ривали „Тутоспорт“ подготови интересна на најава.

„Дерби на Хајлендер“ и битката на двајцата ветерени, Горан Пандев и Фабио Кваљарела. Пандев и Кваљарела ќе бидат адути на своите тимови да дојдат до победи, а во изминатиот период од година ипол и двајцата чето пати беа во фокусот на италијанската јавност поради головите и асистенции, иако пензионерските денови им тропатаа на вратата.

Видеото како најава за ова дерби можете да го погледнете – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…