Дома Фудбал Англија Дерби на денот: Дали Kлоп ќе го избегне „топовскиот удар“?

Дерби на денот: Дали Kлоп ќе го избегне „топовскиот удар“?

Овој викенд на програмата од 11-то коло од англиската Премиер Лига имаме големо дерби кое ќе биде дуел помеѓу Арсенл и Ливепрул. И едните и другите се одлични офаа сезона, па затоа се наоѓаат на четвртата, однсно втората позиција на табелата.

Арсенал: Сјајна серија на тобџиите!

Фудбалерите на Арсенал играат навистина добро оваа сезона, а за тоа зборува и одличната четврта позиција на табелата во Премиер лига, а истата таа позиција води во ЛШ следната сезона. Искрено, на Арсенал тоа им е главна цел оваа сезона. Најважно е што оваа екипа има 13 натпревари без пораз, поточно 12 победи и само едно реми. Овој податок е навистина за пофалба. Серијата победи на Арсенал беше прекината во минатото коло кога ремизираа кај Кристал Палас со 2:2, а општиот впечаток беше дека овој тим играше подобро од домаќините. Сите пофалби се на сметката на тренерот Унај Емери кој навистина работи фантастично и на некој начин го освежи овој клуб.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Ливерпул: Работите се според планот!

Гостите од Ливерпул ова тешко гостување кај Арсенал го дочеуваат после три врзани победи. На тој начин „црвените“ и понатаму ја држат втората позиција на табелата и останаа во трка за титулата. Избраниците на Клоп, еден од двата порази оваа сезона го претрпеа во Лигата на шампиони, додека другиот пораз им беше нанесе од Челзи во Лига Купот, но треба да се додаде дека оваа екипа не придава голема важност на тоа натпреварување.

ПРОЧИТАЈТЕ ГО ЦЕЛИОТ ТЕКСТ НА СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИОТ САЈТ ЗА КЛАДЕЊЕ – КЛАДЕЊЕ.МК

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…