Дома Фудбал Англија Дерби Каунти му даде зелено светло на Лампард за Челзи

Дерби Каунти му даде зелено светло на Лампард за Челзи

0

Дерби Каутни и официјално му даде зелено светло на Франк Лампард да започне преговори со Челзи за негово враќање на „Стенфорд Бриџ“.

41-годишниот Лампард е најголем фаворит за тренеското столче во Челзи после заминувањето на Маурицио Сари.

Според англиските медиуми во договорот на Лампард со Дерби Каунти има ослободувачка клаузула од 4 милиони фунти. Очигледно дека Челзи се согласил да ја плати таа сума, па клубот му даде дозвола на Лампард да преговата.

Според последните информации Лампард веќе има договор со „сините“ за тригодишна соработка, па во секој момент се очекува официјализација на неговото назначување за нов тренер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познато колку ќе заработува Мурињо – двојно повеќе од Покетино!

Утрово како бомба одекна од Лондон веста дека Жозе Мурињо е нов тренер на Тотенхем. Маурис…