Дома Останати Кошарка Дерби во Евролигата: Баерн на гости во Белград

Дерби во Евролигата: Баерн на гости во Белград

Црвено-белите се во дорба серија резултати во Евролига. Денес во гости им доаѓа екипата која може да ги изненади сите ривали, односно Баерн Минхен.

Црвена Звезда: Нови засилувања – иста цел!

Црвено-белите се повратни во Евролигата оваа сезона и со таа мисла го составуваа тимот за новата сезона. Милан Томиќ повеќе не е на местото прв тренре, а и ростерот на играчи има претрпено сериозни промени. На секоја позиција, Звезда доведува нов кошаркар и така го освежува својот состав. Искрено, според нас, составот сега им е значително поквалитетен. Со неколку домашни и неколку странски играчи, Звезда е спремна за дочекот на новата сезона. Многу се очекува од Никола Јовановиќ кој се врати од позајмица.

Баерн Минхен: Дали кризата прекинува во Белград?


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Уште една успешна сезона е зад Баерн Минхен. Тоа е екипа која расте од година во година и од нив секогаш се очекува добар резултат. Дејан Радоњиќ остана на местото тренер и не го менуваше многу својот ростер. Клубот го напуштија клучни играчи како Јовиќ и Вилијамс, но сепак се доведоа играчи за да се пополнат тие празници. Најзвучното име кое го засили Баерн Минхен е Грег Монро кој треба да го пополни заминувањето на Букер. Овој тим има проблем со формата неколку недела, но сега сето тоа може да се попорави.

Наш предлог:

Звезда е во одлична форма и затоа како прв предлог ни е 1 со -2.5 хендикеп за кое ќе си добиете квота 1.73 во 1xBet, а исто така ве советуваме да испробате +151.5 вкупно поени со квота 1.90 во истата обложувалница.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Надал го потврди настапот во Барселона

Рафаел Надал ќе настапи на мастерс турнирот во Барселона кој почна денеска, потврди шпанск…