Дома Трансфер зона Депај бега од „Олд Трафорд“ – се сели во Италија

Депај бега од „Олд Трафорд“ – се сели во Италија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Мемфис Депај пристигна на „Олд Трафорд“ како големо засилување минатата година, но со доаѓањето на Жозе Мурињо падна во втор план.

Холандскиот интернационалец не е задоволен од својот статус и сака уште во јануарскиот преоден рок да го промени клубот.

Медиумите тврдат дека Депај ќе се пресели во италијанската Серија А каде силен интерес за неговиот потпис покажува екипата на Рома.

Италијанските медиуми пренесуваат дека „волчицата“ сака да го доведе 22-годишниот Холанѓанец на позајмица во јануари со можност да го откупи неговиот договор на крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер и Барселона се „тепаат“ за Павард

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Директорот на Баерн …