Дома Фудбал Англија Ден за паметење за младата ѕвезда на Челси и ерупција на Стемфорд Бриџ

Ден за паметење за младата ѕвезда на Челси и ерупција на Стемфорд Бриџ

Челси од седмата минута води со 1:0 против Лестер.

Погоди 19-годишниот Мејсон Маунт, за кој ова е прв погодок во англиската Премиер лига.

Претходно голема грешка направи Ндиди, младиот фудбалер на Сините тоа го искористи и го совлада Шмајхел за 1:0.

Ден кој сигурно ќе го памети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…