Дома Македонски спорт Мак фудбал Денковски брани за десетка: Двојната одбрана против Силекс 🎥

Денковски брани за десетка: Двојната одбрана против Силекс 🎥

Силекс денес на пенали ја елиминираше Брегалница од купот на Македонија откако во регуларниот дел беше 1:1.

Репрезентативниот голман на Македонија до 21 година, Давид Денковски одигра уште еден добар натпревар и покрај примениот гол. Неодамна во дуелот во ПМФЛ против Шкендија се истакна со два одбранети пенали, а сега може да се издвои неговата двојна одбрана во второто полувреме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Секуловски нов тренер на Пелистер

Марјан Секуловски денеска беше промовиран за нов тренер на Пелистер и доаѓа на местото на …