Дома Македонски спорт Денес се одржа третиот по ред меморијален турнир “Љупчо Црвенковски” (ФОТО)

Денес се одржа третиот по ред меморијален турнир “Љупчо Црвенковски” (ФОТО)

Денес се одржа третиот по ред меморијален турнир “Љупчо Црвенковски ” или осмиот по ред интернационален турнир.

На овој турнир  учествуваа 243 борачи и борачки и екипи од Косово ( Призрен, Сува река, Качаник) Бугарија ( Берое Стара Загора , Беласица Петрич) Србија (Форс Белград и Црвена Ѕвезда Белград ) Македонија ( 7 Мај Прилеп, Вардар Скопје, Лирија Скопје ,Балканец Штип,Спартак Кочани,Неготино Неготино,Тефејуз Скопје ….)

Потоа покрај освоените многубројни медали на Бк 7Мај се издвојуваат Освојувачот на трофејот Барбара Стојкоска ,Ива Вандевска и освојувач за најнадежна мала борачка Андреа Марковска

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Стигна суспензијата од Серија А: Пандев нема да игра за Џенова до крајот на оваа година

Горан Пандев нема да настапува за Џенова до крајот на оваа календарска година. Македонскио…