Дома Топ вести Денес во Париз се преговара за Нејмар!

Денес во Париз се преговара за Нејмар!

Француските медиуми утрово пренесуваат дека Барселона и ПСЖ денес ќе одржат клучни преговори околу трансферот на Нејмар.

Претставници на Барселона на чело со Ерик Абидал утрово отпатувале во Париз, а „Мундо Депортиво“ објави фотографија од авионот на која се гледа дека Абидал и друштвото тргнаа по Нејмар.

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо изјави дека преговорите напредувале, но не откри со клуб, а сега станува јасно дека тоа било Барселона.

ПСЖ сака за Нејмар да добие 200 милиони евра, сепак тешко е да се верува дека тоа ќе се случи. Од Барселона сакаат да вклучат еден играч и се очекува тоа да биде Фелипе Кутињо.

„Ле Присиен“ пренесува дека Абидал на преговори заминал со понуда од 60 милиони евра плус Кутињо, а тоа веројатно нема да биде доволно да се убеди ПСЖ.

Се очекува ПСЖ и Барса денес да го одржат клучниот разговор во кој би требало да се знае дали Нејмар ќе се врати на „Ноу Камп“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Михајловиќ се уште има „магија“ во нозете (видео)

Тимот на Болоња попладнево запиша важна победа на домашен терен против Аталанта во Серија …