Дома Фудбал Дембеле и Меси ја „решија“ Севиља🎥

Дембеле и Меси ја „решија“ Севиља🎥

Барселона запиша значајна победа на „жешкото“ гостување кај Севиља (0:2).

Каталонците подобро го отворија мечот и уште на самиот старт најавија дека се дојдени по трите бода.

Меси со прекрасна аситенција во пронајде Дембеле в0 30-та минута, кој погоди за 1:0, а со тој резултат се замина на одмор.

Во второто полувреме Севиља не успеа да биде достоен противник на Каталонците и потврди дека е во пад на формата.

Домаќините не успеаа да го загрозат голот на Барсело, а Меси во 85-та минута стави точка на мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…