Дома Македонски спорт Мак фудбал Демант од Борец: Јане Николоски останува наш тренер!

Демант од Борец: Јане Николоски останува наш тренер!

Во текот на дешениот ден се појавија информации дека Јане Николски ќе го напушти Борец, но вечерва од клубот стигна демант.

Николоски пристигна во клубот неодамна на местото на Борче Христов, Борец е претпоследен на табелата па најавата беше дека ќе се бара ново решение. Меѓутоа таа информација е демантирана. Причината за неговото отсуство биле здравствени проблеми.

„Ги демантираме сите вести во врска со нашиот тренер Јане Николоски.Тој е тренер на Борец,причините што нема да биде присутен се здравствени проблеми“, соопштија од клубот.

Коментари
  • Борец се раздели со Јане Николоски

    ЈТимот на Борец не успеа да излезе од резултатската криза па од клупата си замине Јане Ник…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Меч со големиот фаворит: Македонија го завршува ЕП против Данска

Репрезентацијата на Македонија денес го игра последниот натпревар на ова Европското првенс…