Дома Фудбал Останато Дел Пиеро заедно со Модриќ ужива во хрватска музика во Задар 🎥

Дел Пиеро заедно со Модриќ ужива во хрватска музика во Задар 🎥

Во Хрватска се одржува „Italia soccer camp“, овој настан го отворија Златко Далиќ, Лука Модриќ и легендата на Јувентус Алесандро Дел Пиро.

Дел Пиро на социјалните мрежи објави видео на кое може да се види како заедно со Модриќ ужива во хрватската музика.

„Само што открив нов талент“, порача Дел Пиеро покрај видеото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…