Дома Македонски спорт Два клуба од Италија и два од Шпанија го сакаат Барди!

Два клуба од Италија и два од Шпанија го сакаат Барди!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Два клуба од Италија и два од Шпанија наводно покажале интерес за македонскиот репрезентативец Енис Барди да го доведат ова зимо.

Барди не ги исполни очекувањата во турскиот шампион Трабзонспор и турските медиуми пишуваа дека клубот му соопштил да си бара нова дестинација. За заинтересираните клубови не се открива многу, но се наведува дека еден од калчолигашите е Торино.

Информациите се дека Трабзонспор сака да го продаде Барди, меѓутоа бара повеќе од три милиони колку што летоска тие му платија на Леванте да го доведат.

Информациите се дека Трабзонспор сака и да го растерети буџетот за плати за да доведе нови засилувања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…