Дома Македонски спорт Мак ракомет Двајца играчи на Вардар во тимот на колото

Двајца играчи на Вардар во тимот на колото

Двоецот на Вардар Жоан Канељас и Лука Циндриќ се најде во идеалниот тим на седмото коло во Лигата на шампионите.


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Вардар, со извонредна тимска игра го декласира Рајн Нејар 33:27. Во колективната игра според РХФ отсокнале левиот и средниот бек на Вардар, Канељас и Циндриќ.

Шпанецот мечот го зварши со десет голови, а Хрватот постигна седум.

Лига на шампиони, тим на 7 коло:
Голман: Де Варгас (Барселона)
Лево крило: Уве Генсхајмер (ПСЖ)
Лев бек: Жоан Канељас (Вардар)
Среден бек: Лука Циндриќ (Вардар)
Десен бек: Рамазан Доне (Бешикташ)
Десно крило: Алберт Рохас (Ла Риоха)
Пивот: Лудовик Фабрегас (Монпелје).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Дејан Георгиевски испиша нова историја во македонскиот спорт!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Најдобриот макед…