Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Данците соопштија во каква состојба е Ериксен ова утро

Данците соопштија во каква состојба е Ериксен ова утро

Кристијан Ериксен се наоѓа во центарот на вниманието на фудбалската јавност после вчерашниот немил настан на натпреварот помеѓу Данска и Финска.

Од фудбалскиот сојуз на Данска утрово се огласија со официјални информации дека Ериксен и натаму е во стабилна состојба.

„Ова утро зборувавме со Кристијан Ериксен кој испрати порака за благодарност до своите соиграчи. Неговата состојба е стабилна и ќе остане во болница додека завршат сите тестови и прегледи.“ – се наведува во соопштението.

„Екипата и стручниот штаб беа во шок после вчерашните случувања, но продолжуваме да бидеме заедно еден до друг. Благодариме на сите за пораките за поддршка за Ериксен. Ќе се обидеме сите овие пораки да ги пренесеме на Ериксен и неговото семејство.“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

18-годишно момче направи сензација во Токио🎥

18-годишниот Тунижанец Ахмед Хафнауи ја креираше една од најголемите пливачки сензации во …