Дома Останати Спектакл во Каиро: Данска после пенал-драма во полуфинале🎥

Спектакл во Каиро: Данска после пенал-драма во полуфинале🎥

Данска по подобро изведување на пенали го победи Египет и се пласира меѓу најдобрите четири на Светското првенство.

Данците имаа фантастично прво полувреме, во кое имаа три гола предност, но Египет се врати во второто полувреме, па дури имаше и напад за победа во последните секунди. Меѓутоа, натпреварот замина во продолженија со резултат 28:28.

Данска подобро ги отвори продолженијата и после првите пет минути имаше два гола предност. Египет во вторите пет минути успеа да ја анулира предноста па во последните секудни израмни на 34:34.

Ни после дополнителните десет минути немаше победник, па победникот се реши на пенали, каде херој за Данците беше голманот Ландин, кој одбрани два пенали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Денес пристигнаа лошите вести за Алфредо Кинтана кој ја загуби неговата најважна битка во …