Дома Трансфер зона Даниел Стариџ добил понуда од Серија А

Даниел Стариџ добил понуда од Серија А

Даниел Стариџ е еден од најдобрите фудбалери кои во овој момент се без клуб.

На искусниот напаѓач договорот му истече на крајот од сезоната и сега е слободен во изборот на новиот клуб.

Овој 29 годишник е во потрага по нова средина, а фудбалските патишта би можеле да го одведат во Италија.

Според пишувањето на „Сандеј Експрес“ Стариџ кариерата би можел да ја продолжи во редовите на Болоња која му понудила договор на искусниот напаѓач.

Ако Стариџ навистина заврши во Болоња тоа ќе биде прв пат да заигра надвор од Англија. Во својата кариера освен за Ливерпул тој го носеше дресот на Манчестер Сити, Челзи, Болтон и Вест Бромвич.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Франс Фудбал: ПСЖ ја пронајде замената за Нејмар

Нејмар го носи дресот на ПСЖ и оваа сезона, иако цело лето се шпекулираше дека ќе го напуш…