Дома Трансфер зона Далот пред трансфер во Бундеслигата

Далот пред трансфер во Бундеслигата

Португалецот Диого Далот како што стојат работите нема иднина на „Олд Трафорд“ и според последните информации ќе направи трансфер во Борусија Дортмунд.

Во минатата сезона Далот играше како позајмен фудбалер во Милан, иако италијанскиот клуб имаше желба да го задржи, сепак не беше постигнат договор со Манчестер Јунајтед.

Борусија е спремна во целост да го откупи договорот и така да го реши проблемот со десната бековска позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе му дал ветување на Реал Мадрид

Во Реал Мадрид се убедени дека наредното лето ќе им се приклучи еден од најдобрите фудбале…