Дома Фудбал Германија Дали Кимих се прости од навивачите на Баерн?

Дали Кимих се прости од навивачите на Баерн?


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Поранешниот генерален директор на Баерн Минхен, Оливер Кан и спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ добија отказ веднаш по освојувањето на титулата во Бундеслигата.

Меѓутоа, медиумите тврдат дека тоа е само почеток и дека ова лето ќе има големи промени во баварскиот гигант.

Сѐ погласни се најавите дека би можел да замине и Џошуа Кимих, за кого интерес покажуваат неколку европски гиганти.

Неговото однесување по освојувањето на титулата додатно ги разгоре шпекулациите. Кимих најдолго се задржа кај навивачите и изгледаше како да се простува од нив.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Ограбен домот на Серхио Рамос додека во него биле четирите деца

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Домот на Серхио Рамос…