Дома Фудбал Италија Дали е ова карма? Даглас Коста надвор од терените и после суспензијата!

Дали е ова карма? Даглас Коста надвор од терените и после суспензијата!

0

Јувентус скапо ја плати победата над Валенсија бидејќи остана без двајца многу важни фудбалери кои заработија повреда.

После потврдата за Кедира, денес Јувентус потврди дека Даглас Коста има тешка повреда на бутниот мускул и ќе отсуствува од терените подолго време.

„Даглас Коста беше подложен на медицински прегледи кои потврдија истегнување на десниот бутен мускул. Фудбалерот веќе го започна своето лечење“, стои во соопштението.

Даглас Коста доби суспензија од 4 меча поради плукањето на Ди Франческо, но прогнозите се дека поради повредата нема да може да се врати на терените веднаш по истекот на суспензијата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Берлускони ја купи Монца, но се уште зборува за Милан: Не ми се допаѓа стилот на Гатузо!

Поранешниот италијански премиер и екс сопственик на Милан, Силвио Берлускони го купи ниско…