Дома Фудбал Англија Дали Евертон конечно пронајде тренер?

Дали Евертон конечно пронајде тренер?

0

Фудбалскиот клуб Евертон тргна во офанзива на менаџерот на Ватфорд, Маркос Силва пренесуваат англиските медиуми.

Евертон неодамна му врачи отказ на тренерот Роналд Куман поради серијата на лоши резултати и се уште нема пронајдено адекватно решение, а Силва е прва мета на раководството.

Меѓутоа, проблемот е во тоа што Евертон му нуди само 10 милиони евра на Ватфорд да го пушти Силва, а клубот не ни размислува да се раздели со тренерот.

Од друга страна Евертон е поголем и попрестижен клуб, па и самиот Силва би сакал да ги предводи „карамелите“.

Англиските медиуми пренесуваат дека во наредните денови ќе биде се јасно, а Евертон не се отлажува од идејата да го донесе Маркос Силва на кормилото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Англија

Проверете

НЕВЕРОЈАТНО СИЛНИ: Ова е најдобриот состав на играчите кои НЕ се повикани од шпанската репрезентација (ФОТО)

Хуан Лоптеги, селекторот на репрезентацијата на Шпанија вчера ги објави 24 имиња на фудбал…