Дома Трансфер зона Дали Видал со една фотографија го откри новиот клуб? (ФОТО)

Дали Видал со една фотографија го откри новиот клуб? (ФОТО)

Чилеанецот Артуро Видал направи потег поради кој можеби се покајал, но веќе предоцна.

На големо веќе се пишува дека Видал ги минува неговите последни денови во Барселона се шпекулираше дека е блиску до Интер Мајами и според неговиот последен потег навистина нешто се случува.

Видал на својот Инстаграм профил објави фотографија со грбот на американскиот клуб и постави прашање „бомба во МЛС?“. Набрзо таа фотографија беше избришна.

Сепак, многу навивачи ја зачуваа и ја објавија на друштвените мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сари го носи Вилијан во Јувентус

Веќе е извесно дека Вилијан на крајот на сезоната ќе го напушти Челзи како слободен агент,…