Дома Трансфер зона Гризман се налути: Зошто за тоа никогаш не ги прашувате Меси и Роналдо?

Гризман се налути: Зошто за тоа никогаш не ги прашувате Меси и Роналдо?

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман прилично бурно реагираше на гласините дека ќе го напушти клубот.

Имено, веќе подолго време Гризман се поврзува со трансфер во Манчестер Јунајтед, а очигледно Французинот тоа многу го лути.

„Среќен сум во Атлетико, горд сум што играм за овој тим, навивачи и за овој тренер. Немојте повеќе да ме прашувате за мојата иднина. Играчи како Меси и Роналдо никој не ги прашува каде ќе бидат следната година и за кој клуб ќе играат“, истакна Гризман и додаде.

„Не сакам кога ме прашувате за тоа, среќен сум во Атлетико, не ме прашувајте повеќе за мојата иднина“, јасен беше Французинот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…