Дома Видео Гризман не погоди на празен гол од еден метар 🎥

Гризман не погоди на празен гол од еден метар 🎥

Барселона вчера го доби натпреварот со Реал Сосиедад со резултат 2:1 во рамките од 19. коло во шпанската Ла Лига.

Головите за Барселона ги постигнаа Жорди Алба и Де Јонг. Лесно можеше и Гризман да се запише во листата на стрелци, но Французинот имаше едно огромно промашување.

Алба уфрли од левата страна, а Гризман промаши празен гол од само неколку метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Менди херој на Реал против Аталанта, Сити сo сигурна предност во реваншот 🎥

Во натпреварот кој вечерва привлекуваше повеќе внимание Реал Мадрид ја совлада Аталанта со…