Дома Трансфер зона „Граѓаните“ ја сакаат ѕвездата на Јувентус

„Граѓаните“ ја сакаат ѕвездата на Јувентус


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола има намера да ја засили левата бековска позиција, а најголема желба е играчот на Јувентус, Алекс Сандро.

Алекс Сандро игра одлично во дресот на „старата дама“ но проблем за Јувентус е што има откупна клаузула во договорот со 30 милиони евра.

Таа сума воопшто не преставува проблем за „граѓаните“ кои се спремни притоа да му понудат и двојно поголема плата од актуеланата која ја заработува во Торино.

Гвардиола по секоја цена сака да ја засили левата бековска позиција бидејќи не е задоволен од квалитетите на Александар Коларов и тоа ќе биде приоритет во зимскиот преоден рок.

Со оглед на фактот дека е невозможно да стигне до потписот на Давид Алаба од Баерн Минхен, медиумите тврдат дека Гвардиола ќе направи се за да го донесе Алекс Сандро на „Етихад“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…