Дома Останати Го победи Мекгрегор, па порача: Се чуствувам лошо!🎥

Го победи Мекгрегор, па порача: Се чуствувам лошо!🎥

Дастин Порие со технички нокаут го совлада Конор Мекгрегор.

Порие во средината на втората рунда го погоди Мекгрегор и потоа го „заврши“ со удари на земјата, а по мечот порача дека се чувствувал лошо.

„Се чувствувам лошо, рамна линија. Како да не сакав да се борам. Единствен пат кога уживав вечерва е кога влегов во рингот“, објасни Порие после борбата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

За Роналдо, Меси и Ѓоковиќ нема место во борбата за наградата „Лауреус“

Кристиано Роналдо и Лионел Меси по подолго време не се номирани за престижната награда на …