Дома Видео Го имаме промашувањето на годината 🎥

Го имаме промашувањето на годината 🎥

Напаѓачот на Аргентинос Јуниорс, Николас Ренеиро е автор на едно од најголемите промашувања некогаш видени во фудбалот.

Дефанзивецот на Њуелс Олд Бојс погреши и Ренеиро остана сам пред празен гол, но успеа да промаши… за среќа неговиот тим победи со 1:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Во Босна се постигна спеткакуларен гол 🎥

Фудбалерот на босанскиот нисколигаш Младост од Суха, Хасан Ибриќ постигна ретко виден гол.…