Дома Видео Го имаме победникот за ова лето: Милан го претстави дресот за следната сезона

Го имаме победникот за ова лето: Милан го претстави дресот за следната сезона

Откако продолжи сезоната во Серија А екипата на Милан сигурно е најпријатното изненадување.

На две кола пред крајот Милан е на позиција која води во Лига Европа што не е лошо со оглед на тоа дека пред паузата не беа во добра позиција.

Росонерите полека се враќаат во врвот, таму каде им е местото, па во наредната сезона од нив се очекува многу повеќе.

На Сан Сиро веќе се подготвуваат за новата сезона, а денеска Милан официјално ги претстави новите дресови кои ги воодушевија навивачите на овој клуб.

Пума заврши фантастична работа бидејќи мора да се признае дека овој дрес на Милан изгледа прекрасно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…