Дома Фудбал Останато Го дочекаа со големи очекувања, а сега навивачите на Реал го исмејуваат Азар (ФОТО)

Го дочекаа со големи очекувања, а сега навивачите на Реал го исмејуваат Азар (ФОТО)

Eден Азар долго време беше на мета на Реал Мадрид кој на крајот и го доведе ова лето.

„Кралевите“ го купија Азар за 100 милиони евра и така Белгиецот после седум години го напушти „Стенфорд Бриџ“.

Азар во Чекзи играше одлично и беше најдобар играч на овој тим. Поради тоа очекувањата од него во Мадрид беа големи. Навивачите го дочекаа со воодушевување после сезоната во која не освоија ниту еден трофеј.

Сепак Азар на стартот разочарува и не игра онака како што се очекува од него. Се уште не го постигнал првиот гол во новиот клуб и веќе се најде на мета на критики на незадоволните навивачи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …