Дома Останати Ракомет Гоце Ојлески: Кире Лазаров и Ивано Балиќ се најдобри ракометари на сите времиња (ВИДЕО)

Гоце Ојлески: Кире Лазаров и Ивано Балиќ се најдобри ракометари на сите времиња (ВИДЕО)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Ракометарот Гоце Ојлески кој настапува за Еурофарм Пелистер одговораше на кратки прашања за СЕХА-лигата и даде интересни одговори.

Ојлески доби седум прашања и тие во главно беа поврзани со ракометот и неговиот живот.

Едно од поинтересните прашања Беше да даде негово мислење за најдобар ракометар на сите времиња. Тука Ојлески избра двајца – Кире Лазаров и Ивано Балиќ.

Тој откри и дека покрај ракометот учел и архитектура.

ПРАШАЊАТА И ОДГОВОРИТЕ НА ОЈЛЕСКИ:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако Жоан Лапорта н…