Дома Фудбал Италија Готово: Јувентус се договорил со новиот тренер!

Готово: Јувентус се договорил со новиот тренер!

Се погласни се најавите од Италија дека Јувентус постигнал договор со новиот тренер и Масимилијано Алегри кој има сезона под очекувањата ќе замине на крајот од сезоната.

Најавите од италијанските медиуми се дека Јувентус се договорил со поранешниот тренер на Интер, Тијаго Мота.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Јувентус наводно постигнал вербален договор со Мота кој сезонава одлично ја води Болоња и е на добар пат да се избори за настап во Лигата на шампионите, што за овој тим би бил огромен успех.

Засега не се објавуваат детали, меѓутоа се тврди дека двете страни имаат договор и во наредниот период се ќе биде познато. Болоња во овој момент се наоѓа на четвртото место на табелата во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…