Дома Топ вести Готово: Јувентус го договори најдобриот голман во Серија А

Готово: Јувентус го договори најдобриот голман во Серија А

Според последните информации од Италија екипата на Јувентус за наредната сезона договорила нов голман, Микеле Грегорио од Монца.

Ди Грегорио имаше одлична сезона во Серија А и доказ за тоа изборот за најдобар на својата позиција. Јувентус во изминатите денови бил во контакт со претставниците на Григорио и Монца и наводно веќе има договор и со голманот и со Монца.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Најавите се дека голманот ќе пристигне во Торино за сума од 20 милиони евра. Како главен човек во целата операција се наведува Кристијан Џунтоли, спортскиот директор на „старата дама“.

Со пристигнувањето на Ди Грегорио може да се очекува заминување на Војчех Шчесни во текот на летото, додека како втор голман би останал Матија Перин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …