Дома Трансфер зона Готово: Ѕвездата на Севиља се сели во ПСЖ

Готово: Ѕвездата на Севиља се сели во ПСЖ

Играчот за врска на Севиља, Пабло Санабрија е најновото засилување на ПСЖ, откако „светците“ одлучија да ја платат неговата откупна клаузула.

Шпанските медиуми потврдија дека Санабрија се договорил со ПСЖ и францускиот клуб ќе ја плати откупната клаузула која изнесува 20 милиони евра.

Севиља имаше обиди да го обнови договорот со играчот и му понуди големо зголемување на платата, но Санабрија одлучи да се пресели во Париз.

Реал Мадрид исто така имаше интерес кон 27-годишниот играч за врска, но ПСЖ ја победи конкуренцијата.
Санабрија одигра фантастична сезона во Севиља, постигна 23 гола и запиша 17 асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед донел одлука: Ова е цената за која Погба може да замине

Пол Погба веќе некое време се поврзува со заминување од Манчестер Јунајтед, меѓутоа тој се…