Дома Топ вести Готово: Ругани го напушта Јувентус во трансфер вреден 30 милиони евра!

Готово: Ругани го напушта Јувентус во трансфер вреден 30 милиони евра!

Oстана уште само Даниеле Ругани да ги договори личните услови за трансферот во Рома да биде комплетиран, но како што се најавува нема да биде проблем.

Римскиот клуб за едногодишна позајмица ќе му плати на Јувентус веднаш пет милиони евра, меѓутоа ќе има и обврска за откуп од 25 милиони евра следното лето.

Останува само уште на денешниот состанок спортскиот директор на Јувентус, Фабио Партичи, претставниците на Рома и агентот Давиде Торчи да се договорат за условите на Ругани кој бара годишна плата од три милиони евра во Рим.

Доаѓањето на дефанзивецот на Јувентус практично значи и крај за интересот на Рома за Дејан Ловрен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Новак Ѓоковиќ денес е најдобар тенисер на светот и објави интересно видео од своите почето…