Дома Трансфер зона Готово: Рома го доведе еден од најталентираните стопери во Италија!

Готово: Рома го доведе еден од најталентираните стопери во Италија!

Раководството на Рома ја доби битката за еден од најталентираните стопери во Италија, Џанлука Манчини, кој треба да биде замена за Костас Манолас на „Олимпико“.

Според последните информации Рома успеала да го обезбеди потписот на еден од најталентираните стопери во овој момент во Италија, Џанлука Манчини.

Репрезентативецот на „Аѕурите“ со Аталанта успеа да се избори за пласман во Лигата на шампионите, но клубот од Бергамо одлучи да го продаде и добро ќе ја наполни касата.

Манчини доби повик во репрезентацијата после одличните две сезони во Аталанта, а Рома за неговиот потпис ќе плати вкупно 25 милиони евра.

Според информациите формулата на трансферот е позајмица со обврска за откуп следното лето за 21 милион, плус 4 милиони како бонуси.

Манчини утре ќе пристигне во Рим на лекарски прегледи, а потоа ќе потпише договор на четири години и ќе има заработка од два милиони евра по сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Клоп има мета од 60 милиони евра

Ливерпул оваа година после 30 години чекање конечно ќе стигне до титулата во Премиер лигат…