Дома Топ вести Готово: Реал го договори првото засилување за наредната сезона

Готово: Реал го договори првото засилување за наредната сезона

Фантастичниот холандски играч за врска на Ајакс, Дони ван де Бек од следната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид.

Холанѓанецот и ова лето се поврзуваше со трансфер на „Сантиаго Бернабеу“, а последните извештаи од медиумите говорат дека двата клуба конечно го договориле трансферот.

Реал Мадрид за потписот на Ван де Бек ќе плати 55 милиони евра, а играчот ќе се пресели во Мадрид наредното лето.

Играчот ќе потпише 5-годишен договор со „кралевите“, а Зидан во него гледа легитимен наследник на Лука Модриќ, кој ја игра последната сезона на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Новак Ѓоковиќ денес е најдобар тенисер на светот и објави интересно видео од своите почето…