Дома Трансфер зона Готово: Рафиња заминува од Баерн, познато и во кој клуб

Готово: Рафиња заминува од Баерн, познато и во кој клуб

0
rafinha

Фудбалерот на Баерн Минхен, Рафиња на крајот од сезоната ќе стане слободен играч, што значи дека веќе му е дозволено да преговара со другите клубови.

Во изјава за германските медиуми, Рафиња призна дека нема да го продолжи договорото со Баерн и дека донел одлука да се врати во Бразил, во Фламенго.

„Видов какви се плановите на Фламенго и ми се допаѓаат. Сакам и понатаму да освојувам титули и за такво нешто ќе имам прилика во Фламенго. Заеднички интерес постои и блиску сме до постигнување на договор“, порача 33 годишниот Бразилец.

Рафиња во Баерн одигра 255 натпревари, а оваа година нема премногу минутажа бидејќи предност има Џошуа Кимих.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер испратил нова понуда за Лукаку: Ќе биде ли доволна?

Интер денес ја испратил веројатно последната понуда за Ромелу Лукаку, барем ако им верувам…