Дома Трансфер зона Готово: Милан го регистрираше засилувањето од Реал Мадрид! (ФОТО)

Готово: Милан го регистрираше засилувањето од Реал Мадрид! (ФОТО)

Паоло Малдини доведе засилување во Милано!


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Милан го регистрираше Тео Ернандез и повеќе нема дилеми дека тој ќе го носи дресот на италијанскиот тим. Ернандез потпишал договор на пет години, а според објавеното тој е директно купен без позајмици и нешто слично.

Финансиските детали не се објавени, но според информациите трансферот е завршен за 20 милиони евра.

Тоа е и логично затоа што Милан имаше намера да издвои толку пари за нов лев бек. Ќе потсетиме, Милан ја понуди истата сума за играчот на Болоња Мишел Дајк, но сепак изборот падна на играчот на Реал кој минатата сезона ја помина на позајмица во Севиља. Сепак, не успеа да се наметне кај Зидан, а ни подоцна кај Лопетеги кој го испрати во Баскија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан му ја затвори вратата, Кеси му се понудил на Интер

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Италијанските ме…