Дома Топ вести ГОТОВО: Конте повеќе не е тренер на Челзи!

ГОТОВО: Конте повеќе не е тренер на Челзи!

0
konte

Стигнуваат потврди од „Скај Спорт“ и Џанлука Ди Марцио – Антонио Конте повеќе не е менаџер на Челзи!

Во секој момент се очекуваат и подетални информации, но вакво нешто се очекуваше во секој момент.

Засега не е познато на кој начин Конте го напушта Челзи. Според претходните најави се очекува Челзи да му плати 11 милиони евра за раскинување на договорот, сега се чека само официјалната потврда од клубот.

Конте во Челзи пристигна во 2016 година, а во својата кариера ги водеше уте Арезо, Бари, Аталанта, Сиена, Јувентус и репрезентацијата на Италија.


Следете го Sportski.mk и на


Негов на следник на клупата на „сините“ скоро сигурно ќе биде Маурицио Сари од Наполи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

УЕФА му направи проблем на Милан: Игуаин нема да биде откупен – може да заврши во Премиер лигата!

Oткупот на Гонзало Игуаин од страна на Милан изгледаше како формалност минатото лето кога …