Дома Трансфер зона Готово: Барса си наде одличен десен бек!

Готово: Барса си наде одличен десен бек!

Шпанските медиуми пренесуваат дека хрватскиот интернационален Дарио Срна е на чекор од трансфер во Барселона, и тоа благодарение на техничкиот директор на Каталонците, Роберт Фернандез.

Фернандез веќе подолго време е во потрага по десен бек кој привремено, до следното лето ќе го реши проблемот на Барса на таа позиција. Со оглед на фактот што клубот во овој момент не е спремен за големи трансфери, логичен избор е Дарио Срна.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во Барса сметаат дека Срна ќе го донесе потребното искуство на таа позиција, на која моментално принудно игра Серџи Роберто.

Договорот на Срна со Шахтјор истекува на крајот на сезоната, но Хрватот побарал од клубот да го пушти 6 месеци пред истекот. Со оглед на угледот кој го има Срна во клубот и се што направил за Шахтјор, челниците се спремни да му дозволат да замине во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…