Дома Македонски спорт Мак фудбал Гостивар доведе уште еден играч од Брегалница

Гостивар доведе уште еден играч од Брегалница

Гостивар дефинитивно е најактивниот клуб во овој преоден рок досега.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Откако направија чистка и се разделија со 10 фудбалери клубот денес го доведе шестото засилување и тоа второ од штипска Брегалница. Нов играч на Гостивар е Андреј Кудијан, претходно од Брегалница во Гостивар пристигна Муарем Муарем. Двајцата ги раскинаа договорите со штипскиот клуб по крајот на полусезоната.

Покрај овие двајца во Гостивар пристигнаа Енис Дервишин, Хусеин Демир, Ринор Ајдини, и Ајрадини Цуцули.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пелистер викендов ја пушта новата трибина: Вардар побара да има гостински навивачи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Општина Битола д…