Дома Македонски спорт Мак фудбал Гостивар го претстави засилувањето од Вардар!

Гостивар го претстави засилувањето од Вардар!

Амбициозниот тим на Гостивар го претстави засилувањето за новата сезона од редовите на Вардар.

Дарко Глишиќ кој не постигна договор со раководството на црвено-црните и по долги години го напуштиа Вардар на крајот на актуелната сезона, сега се пресели во Гостивар.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Гостивар ангажманот на Глишиќ го потврди преку социјалните мрежи. Според најавите, Глишиќ треба да биде само едно во низата засилувања кои во овој преоден рок ќе пристигнат во Гостивар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…