Дома Фудбал Англија Господските на манири на Гвардиола на дело и после победата од 9:0 (ФОТО)

Господските на манири на Гвардиола на дело и после победата од 9:0 (ФОТО)

0

Шпанскиот тренер кој седи на клупата Манчестер Сити, Пеп Гвардиола во вчерашната голема победа на „граѓаните“ од 9:0 уште еднаш покажа за каков господин станува збор.

Гвардиола после вчерашната голема победа не заборави на своите човечки и господски манири. Пеп прво разговараше со тренерот на Бартон, а потоа разговараше и со противничките играчи.

Неговата реакција ја воодушеви спортската јавност на Островот, дел од како сето тоа изгледаше можете да погледнете во фотографиите.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…