Дома Македонски спорт Мак ракомет Гонзалес претпазливо пред ЕП: Манасков одмара поради повреда

Гонзалес претпазливо пред ЕП: Манасков одмара поради повреда

Нова повреда во нашиот национален состав.

Имено, Дејан Манасков по вчерашниот меч заработил мала повреда, па оттаму селекторот, Раул Гонзалес, по консултација со лекарскиот тим одлучи да го поштеди на денешниот меч против Србија.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Покрај Манасков и Немања Прибак остана во Скопје поради повреда, па доколку се биде во ред, од понеделник без повреди, машката македонска ракометна селекција ќе биде комплетна.

Инаку, за потсетување, Македонија славеше во Белград на двата контролни натпревари предвидени пред стартот на ЕП во Хрватска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Мајсторија во ПМФЛ: Фудбалер на Работнички постигна гол со „ножички“ 🎥

Фудбалерот на Работнички Гандо го постигна дефинитивно голот на 21. коло ПМФЛ. Во натпрева…